Lotnisko Rzeszów Jasionka
Dni Otwarte Lotniska Rzeszów Jasionka
Dodano: 20-11-2009 22:24 / Wyświetlono: 4324 razy

W tym roku Port Lotniczy Rzeszów Jasionka obchodzi swoje 60-lecie powstania. Władze lotniska zorganizowały Dni Otwarte, podczas których można było zwiedzić lotnisko i przyjrzeć się codziennej pracy. 60-lecie lotniska zbiegło się z zawiązaniem spółki lotniskowej, która począwszy od lipca br. przejęła zarządzanie nad lotniskiem. Również w listopadzie br. uruchomiono nową część hali odlotów. Nowe pomieszczenia mają 1300m kw., dzięki czemu zwiększyła się dwukrotnie powierzchnia terminala. Do użytku, w nowej części hali odpraw, oddano miejsca pod działalność komercyjną, uruchomiono m.in. trzy restauracje (w tym dwie po stronie ogólno dostępnej) oraz sklepy. Zwiększono również ilość stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, w tej chwili jest osiem stanowisk check-in.

To nie koniec inwestycji

Jeszcze w tym roku ma zostać rozpisany przetarg na budowę płyty postojowej dla samolotów oraz nowego terminala pasażerskiego. Władze lotniska zapewniają, że płyta powstanie w 2011 roku, a nowy terminal w pierwszej połowie 2012 roku.

Połączenia z Rzeszowa

Trwają starania, mające na celu uruchomienie nowych połączeń z podrzeszowskiego lotniska. Niedawno niemiecka Lufthansa poinformowała o zwiększeniu lotów z Rzeszowa do Frankfurtu. Jak na razie z Jasionki operuje trzech przewoźników: Polskie Linie Lotnicze Lot, irlandzki Ryanair oraz niemiecka Lufthansa. Z Rzeszowa można polecieć do: Londynu(Stansted i Luton), Bristolu, Dublina, Birmingham, Liverpoolu, East Midlands, Warszawy, Frankfurtu oraz w sezonie letnim do Nowego Jorku(JFK i Newark).

 

Autor: Maciej Goclon

Czytaj również


Strona głównaLinkiGaleriaReklamaPolitykaKontaktSubskrypcjaMapa strony

Copyright © Jasionka.net © 2007-2011